Implementare proiect ȘI EU contez! cod F-PNRAS-1-2022-1276

Școala Gimnazială Șieu anunță începerea implementării proiectului ȘI EU contez! acordat în cadrul SG-PNRAS, prin Inspectoratul Școlar, de către ME, în calitate de coordonator de reforme și investiții, în cadrul Componentei 15 –  Educație a Planului Național de Redresare și Reziliență al României (PNRR), R3. Reforma sistemului de învățământ obligatoriu pentru prevenirea și reducerea părăsirii timpurii a școlii–  I4. Sprijinirea unităților de învățământ cu risc ridicat de abandon școlar.

Priectul se desfășoară pe o perioadă de 3 ani, începând cu 27.09.2022

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Site creat de Horvat Marius Andrei - www.fanit.ro > Reparatii Calculatoare Televizoare Bistrita